Konińska Rada Kobiet celebrowała rok pełen osiągnięć i aktywności

Konińska Rada Kobiet celebrowała rok pełen osiągnięć i aktywności

W Konińskiej Radzie Kobiet nadszedł czas na refleksje po roku pełnym dynamicznej działalności oraz licznych projektów. Po dokonaniu analizy można stwierdzić, że siła tkwi w jedności, co podkreślało motto „Razem możemy wszystko”, które wielokrotnie było powtarzane przez przewodniczącą rady, Olę Żaryn.

Rada, jak tłumaczyła pani Żaryn, skupiła swoją energię na wsparciu kobiet z Konina w wielu aspektach: prawnych, zdrowotnych i psychologicznych. Starano się zarówno pomagać młodocianym dziewczynom, jak również kobietom starszym. Członkinie rady dołączyły do ogólnopolskiej sieci rad kobiet, by dzielić się doświadczeniami i być na bieżąco z procesem legislacyjnym dotyczącym statusu prawnych rad kobiet. Przy organizacji różnorodnych wydarzeń skupiających się na tematach zdrowotnych, profilaktycznych i bezpieczeństwa, opierano się na potrzebach kobiet z Konina wynikających z ankiet.

Jedną z rzeczy, które zorganizowała Konińska Rada Kobiet, był Tydzień Praw Kobiet. W jego trakcie oferowano darmową pomoc prawną i psychologiczną. Kolejnym przedsięwzięciem była organizacja pierwszego balu charytatywnego. Dochód z tego wydarzenia przekazano na stypendia (po 3 tys. zł każde) dla dziewięciu utalentowanych uczennic z konińskich szkół. Rada zorganizowała także różnego rodzaju warsztaty i zajęcia, w tym te dotyczące samoobrony, tańca, a także warsztaty radzenia sobie ze stresem dla nastolatek. Konińska Rada Kobiet pomogła również zorganizować debatę „Razem dla bezpieczeństwa kobiet”, ufundowała wyposażenie do tzw. różowych skrzynek, a na Rondzie Praw Kobiet pojawiły się lilaki dzięki wsparciu radnych Konina.