Modernizacja pl. Wolności w Koninie: Kolejne zmiany dla kierowców

Modernizacja pl. Wolności w Koninie: Kolejne zmiany dla kierowców

Od przyszłego poniedziałku, konińscy kierowcy będą musieli poradzić sobie z kolejnymi trudnościami na pl. Wolności. Zostanie tam bowiem zamknięta droga wyjazdowa na rynek od strony ul. Wiosny Ludów.

Aktualnie przeprowadzane są prace remontowe na pl. Wolności, które mają sprawić, że stanie się on bardziej przyjazny dla mieszkańców i bogatszy w zieleń, zgodnie z zapowiedzią ze strony urzędu miasta. Tymczasem, większość miejsc parkingowych na rynku została już usunięta. Tydzień po rozpoczęciu prac można już zaobserwować, jak kierowcy parkują swoje pojazdy przed płotem otaczającym wcześniejszy parking. Pragniemy przypomnieć, że możliwość bezpłatnego parkowania jest dostępna na piaszczystym placu przy ul. Wodnej.

3 czerwca planowane jest wprowadzenie nowego układu ruchu drogowego na konińskim rynku. Zostanie zamknięty wjazd od strony ratusza, co oznacza od ulicy Wiosny Ludów, ze względu na prowadzone prace przy sklepie jubilerskim.

– Będzie możliwość dojazdu samochodem do rynku, ale na wysokości Domu Zemełki konieczne będzie skręcenie w prawo, w ul. Śliską i stąd można dojechać do ul. Wodnej, lub skręcając w lewo, w kierunku Centrum Organizacji Pozarządowych, skąd można dojechać do ul. 3 Maja – wyjaśnia Aneta Wanjas, rzecznik prasowy prezydenta Konina.

Jak dotąd, możliwe będzie wciąż wjazd przez ul. Krótką, łączącą ul. Wodną z pl. Wolności (przy Urzędzie Miejskim) i parkowanie samochodu przed restauracjami.

W planach jest oddzielenie Domu Zemełki od placu dwoma rzędami lip drobnolistnych i za tymi drzewami powstanie podłużna fontanna z podświetleniem. Na obrzeżach placu mają zostać posadzone byliny oraz trawy ozdobne, a w kierunku centralnej części rynku będą zamontowane ławki z donicami na roślinność. Całość inwestycji przewidziana jest na kwotę ponad 2,3 mln zł. Wykonawcą robót jest firma Garte Polska Sp. z o.o., a ich zakończenie przewiduje się na 12 lipca.