Konin obchodzi Boże Ciało: Procesje prowadzą od kościoła św. Maksymiliana Kolbe do św. Wojciecha i od św. Bartłomieja do klasztoru

Konin obchodzi Boże Ciało: Procesje prowadzą od kościoła św. Maksymiliana Kolbe do św. Wojciecha i od św. Bartłomieja do klasztoru

W Koninie, zgodnie z wieloletnią tradycją, zorganizowano dwie procesje ku czci Bożego Ciała. Łączyły one kościół św. Maksymiliana Kolbe oraz kościół św. Wojciecha, a także kościół św. Bartłomieja i lokalny klasztor.

Najliczniejsza procesja pokonała trasę przez nową część miasta Konina, ruszyła od placu przed kościołem św. Maksymiliana Kolbe, przechodząc przez Al. 1 Maja, ulice Wyszyńskiego i Popiełuszki, by ostatecznie dotrzeć do kościoła św. Wojciecha.

Podczas drogi uczestnicy procesji mieli okazję zatrzymać się przy czterech specjalnie przygotowanych ołtarzach, które umiejscowione zostały w strategicznych punktach miasta: obok Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie, hali sportowej Rondo, przy amfiteatrze oraz blisko figury patrona miasta – św. Wojciecha. Każdy z ołtarzy został udekorowany gałązkami brzozy – wierni, stosując się do długotrwałej tradycji, zabierali je do swoich domów po procesji, wierząc, że chronią one przed złem i przynoszą dobrobyt. Uczestnicy procesji nieśli krzyż oraz monstrancję z Najświętszym Sakramentem, a także szereg sztandarów.