Aż 100 kajakarzy pojawiło się na rzece Warta

Aż 100 kajakarzy pojawiło się na rzece Warta

W dniu 17 lipca odbył się spływ szlakiem Wielkiej Pętli Wielkopolski. W wydarzeniu wzięło udział aż 100 kajakarzy, którzy pokonali trasę liczącą ponad 22 kilometry. Uczestnikom dopisały warunki pogodowe, ponieważ tego dnia panowała upalna pogoda.

Największy spływ kajakowy w regionie

Sobotni spływ kajakowy przyciągnął aż 100 kajakarzy na rzekę Warty. Tego roku odbyła się już XII edycja wydarzenia, które jest określane mianem największego spływu kajakowego w całej okolicy. Nad całym wydarzeniem czuwał Marszałek Województwa Wielkopolskiego, który honorowo patronował nad imprezą.

Wzorowa organizacja spływu kajakowego

Trasa spływu kajakowego liczyła ponad 22 kilometry. Mimo tak dużego dystansu wszystkim uczestnikom dopisywał znakomity humor. Wielka Pętla Wielkopolska cechuje się naprawdę licznymi pięknymi krajobrazami. Uczestnicy, którzy zdecydowali się wziąć udział w spływie mogli liczyć na transport zarówno na start spływu, jak i po zakończeniu spływu do Konina.

Oprócz tego organizatorzy przygotowali suchy prowiant, ubezpieczenie dla uczestników, a także zadbali o sprzęt kajakowy. Najstarszym uczestnikiem spływu okazała się 68-letnia kajakarka. Z kolei najmłodsi uczestnicy liczyli 10 lat. Za pokonanie trasy szlaku odebrali oni wyjątkowe nagrody, które zostały ufundowane przez miejscowe Powiatowe Starostwo, samo miasto Konin, a także gminę Lądek.

Strażacy i medycy czuwali nad bezpieczeństwem

Warto zaznaczyć, że organizatorzy zapewnili także opiekę Ochotniczej Straży Pożarnej z Lichenia Starego, a także strażaków z Wąsosz oraz ratowników medycznych i wodnego pogotowia ochotniczego z Konina. Na zakończenie spływu uczestnicy mogli zjeść ciepły posiłek w formie zupy, a także spędzić miły czas przy grillu, na którym znalazły się kaszanka oraz kiełbaska. W miejscu zakończenia spływu pojawił się także wójt Lądku, a więc Artur Miętkiewicz. Powitał on wszystkich kajakarzy oraz pogratulował im dotarcia do mety, a także wysokiego tempa, które udało się utrzymać wszystkim uczestnikom biorącym udział w XXI spływie kajakowym.