Powstała nowa droga pieszo-rowerowa z Morzysławia do Laskówca

Powstała nowa droga pieszo-rowerowa z Morzysławia do Laskówca

Ku zadowoleniu mieszkańców i turystów dobiega końca budowa ścieżki pieszo-rowerowej z Morzysławia do Laskówca. Inwestycja mogła zostać zrealizowana m.in. poprzez środki pochodzące z Konińskiego Budżetu Obywatelskiego.

Inicjatywa mieszkańców została zrealizowana

Ścieżka pieszo-rowerowa pomiędzy Morzysławiem a Laskówcem była pomysłem mieszkańców. To właśnie oni zgłosili ją do Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. W ten sposób rządzący zapoznali się ze sprawą i mogli rozpocząć inwestycję. Oczywiście projekt wcześniej musiał zdobyć również poparcie pozostałych mieszkańców Konina.

Pierwotnie na inwestycję zaplanowano 1 mln zł. Jednak ostateczne koszty po wykonaniu projektu wynosiły 1,5 mln zł. Na szczęście miasto stanęło na wysokości zadania i zabezpieczyło brakujące pieniądze. W ten sposób w bardzo krótkim czasie udało się niemal ukończyć pracę przy drodze dla pieszych i rowerów. Pracę nad budową rozpoczęły się w marcu, a teraz pozostały jedynie minimalne poprawki. Już teraz rowerzyści mogą przemieszczać się po ścieżce rowerowej z Morzysławia do Laskówca.