Park Makiet Mikroskala w Koninie

Park Makiet Mikroskala w Koninie

Park Makiet Mikroskala w Koninie to cudowny świat fantastycznych miniaturek, których drobiazgowość wprowadza w zachwyt nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Idealnie dopracowane modele i makiety przedstawiają różnego rodzaju atrakcje, które zostały stworzone ze szwajcarską precyzją. Jest to znakomite miejsce do tego, aby na chwilę poczuć się jak wszechmocny gigant.

Na odwiedzających Park Makiet Mikroskala czeka około 50 różnych modeli edukacyjno-rozrywkowych, które wystawione są za szklaną witryną. Te szczegółowe miniaturki prezentują sceny z popularnych filmów, a także rozmaite wydarzenia historyczne zarówno z Polski i Konina, jak i całego świata. Ponadto, niektóre z tych oryginalnych i unikatowych dekoracji są również interaktywne, co zapewnia jeszcze większe wrażenia z pobytu w Mikroskali. Każdy z modeli jest także dokładnie opisany, aby zwiedzający mogli wyłuskać najciekawsze fakty dotyczące prezentowanego tematu.

Park Makiet Mikroskala nie ma swojego odpowiednika w całej Polsce i jest to jedyne takie miejsce w naszym kraju. Natomiast urozmaicona i zaskakująca tematyka poruszana przez makiety i dioramy sprawia, że jest również jedyną tego typu atrakcją w całej Europie.

Modele prezentowane w Mikroskali przedstawiają sceny z wielu kultowych produkcji filmowych, jak choćby „Gwiezdne wojny”, „Bliskie spotkania trzeciego stopnia”, czy „Forrest Gump”. Nie zabrakło też atrakcji dla miłośników baśni, bajek i świata fantasy, takich jak „Król Lew”, „Kraina lodu” i „Królewna Śnieżka”. Z kolei pasjonaci wydarzeń historycznych mogą podziwiać historię Polski lub świata, na którą składają się modele przedstawiające m.in. Inwazję Polski i zatonięcie Titanica. Jest także tematyka poruszająca moc żywiołów, jak tornada i tsunami. A na fanów pojazdów szynowych czekają ruchome modele kolejowe. Wystawa bogata jest w liczne opisy, prezentacje multimedialne, a nawet audioprzewodnik w aplikacji mobilnej.

Z kolei dla najmłodszych gości przygotowano interaktywne pociągi bajkowe, bajkowe postacie z PRL-u, makiety z dinozaurami i makiety wesołego miasteczka. Wszystko tonie w kolorowych światłach i barwnej mini-architekturze. Mało tego, dzieci mają do dyspozycji tysiące klocków konstrukcyjnych, które porozrzucane są na stołach do zabawy. Jest nawet drewniany tor kulowy, kulowe tsunami, sejf z zagadkami, ściany z łamigłówkami magnetycznymi i wiele innych.

Ponadto, na terenie Parku Makiet Mikroskala umieszczono sklep pod nazwą Mądra Zabawka, gdzie można nabyć różne modele i zabawki edukacyjne. Jednakże to jeszcze nie koniec atrakcji. Goście mogą również skorzystać z Sali kinowej 6D i kapsuły wrażeń albo wybrać się ze swoimi pociechami na plac zabaw Kinder Fun.