XI Festiwal wędkarski o puchar Grzegorza i Michała

XI Festiwal wędkarski o puchar Grzegorza i Michała

Radny gminy Grzegorz Grobelski i jego syn Michał zorganizowali kolejny festiwal wędkarski, w którym można było zdobyć ich puchary. Festyn powstał we współpracy z kołem wędkarskim Polskiego Związku Wędkarskiego nr 46 Kazimierz Biskupi, a całej w okolicy zaroiło się od miłośników kija i żyłki.

Do udziału w zawodach zgłosiło się 25 uczestników, wśród których znalazło się dwóch juniorów i 23 seniorów. Festiwal odbył się nad kanałem Władzimirów, gdzie o godzinie 06:00 gotowi do akcji wędkarze wystartowali w zawodach. Spławiki z dobrze dobraną zanętą wylądowały w wodzie, a uczestnikom nie pozostało nic innego, jak tylko czekać na taaaką rybę. Poszczęściło się każdemu wędkarzowi, także nikt nie zakończył połowu z pustym podbierakiem.

Zawody juniorów wygrał Janek Pomorski, którego sztuka ważyła 1215 g. Na drugim miejscu uplasował się Karol Szulc z rybką o wadze 1080 g. W przypadku seniorów puchar powędrował do Piotra Szulca, którego zdobycz wynosiła 4500 g. Drugie miejsce zajął Miłosz Rybacki (4025 g), a trzecie należało do Marka Pernaka (3860 g). Pozostałe miejsca zajęli kolejno:

  • IV Jarosław Falkowski (3545 g)
  • V Arkadiusz Kościelniak (3320 g)
  • VI Michał Kostrzewa (3050 g)
  • VII Grzegorz Rybacki (2955 g)
  • VIII Łukasz Urbaniak (2915 g)
  • IX Eugeniusz Wojtczak
  • X Leszek Ciesielski

Festyn zakończył się uroczystym posiłkiem, na którym pojawili się wszyscy uczestnicy. Poczęstunek składał się z pysznej zupy koperkowej, udka z ziemniakami, dwóch surówek i kompotu. Oprócz pucharów zawodnicy otrzymali też zanęty wędkarskie ufundowane przez STIL. Natomiast wręczenie nagród odbyło się na placu Osiedla Południe.

Przed przystąpieniem do zawodów prezes koła wędkarskiego poinformował zebranych o śmierci jednego z członków, Włodzimierza Adamczyka, którego pamięć uczczono minutą ciszy. Z kolei organizator Festiwalu wędkarskiego Grzegorz Grobelczyk dodał, iż, pomimo że atmosfera jest bardzo sympatyczna, wszystkim jest także bardzo smutno z powodu śmierci ich dobrego kolegi.