Z Konina wyrusza kolejna piesza pielgrzymka na Jasną Górę.

Z Konina wyrusza kolejna piesza pielgrzymka na Jasną Górę.

Kilka dni temu wyruszyła Piesza Pielgrzymka Konińska na Jasną Górę. Jest to już 31 taka pielgrzymka, której tradycję mieszkańcy Konina podtrzymują już od ponad 30 lat. Pierwsza pielgrzymka z Konina wyruszyła w 1991 roku, a jej celem była Częstochowa i spotkanie z Ojcem Świętym Janem Pawłem II.

Piesza Pielgrzymka Konińska na Jasną Górę pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy” miała swój początek 07 sierpnia po porannej Mszy Świętej. O godzinie 06:00 rano pod kościołem św. Maksymiliana Kolbe zgromadziły się na Mszy Świętej trzy grupy parafian zarówno z Konina, jak i okolicznych miejscowości.

Po mszy cała pielgrzymka ruszyła naprzód, gromadząc w sumie ponad 150 osób, w tym również zastępcę prezydenta Witolda Nowaka. Przewodnikiem jest ksiądz Kami Jakubowski, który poprowadzi grupę przez trasę 220 km, aż na Jasną Górę. Na swojej drodze konińska pielgrzymka będzie przechodzić m.in. przez takie miejscowości jak Konin, Turek, Uniejów, Szadek, Zduńską Wolę, Pajęczno i Miedzno. Planowany czas dotarcia na jasną Górę to piątek – 13 sierpnia.

W pielgrzymce udział biorą parafianie z różnych grup wiekowych, którzy pragną dotrzeć na Jasną Górę, aby składać modlitwy w określonej intencji. Całej pielgrzymce towarzyszą pieśni religijne i bardzo pozytywny nastrój. I wszystko wskazuje na to, że pogoda również będzie dopisywać przez całą drogę do celu.