II Półmaraton Cross Złota Góra. Wyłonieni zwycięzcy

II Półmaraton Cross Złota Góra 2021 już za nami. W zawodach udział wzięło około 300 zawodników, a laury zwycięstwa otrzymali Taras Kulaj i Michalina Walczak-Pecyna. Impreza odbyła się na terenie malowniczego rezerwatu na Złotej Górze, gdzie niestrudzeni biegacze rywalizowali na dwóch tarasach z podbiegami.

Podobnie jak podczas pierwszej edycji tutaj również największym wyzwaniem dla biegaczy okazała się zachodnia ściana, która niejednego zawodnika zmusiła do przespacerowania odcinka wyznaczonej trasy. Części zawodnikom udało się zaliczyć ten odcinek w biegu. Jednak wielu z pozostałych musiało zwolnić tempa i zdecydować się na wolniejszy marsz.

Jeżeli chodzi o zwycięzców półmaratonu, nie było tutaj większych niespodzianek. Na podium uplasowały się nazwiska znane z regionalnych imprez biegowych. W półmaratonie mężczyzn pierwsze miejsce zajął Taras Kulaj z Tritona Konin, który dobiegł do mety trzy minuty przed drugim biegaczem Przemysławem Majdą. Z kolei w biegu kobiet zwyciężczynią została Michalina Walczak-Pecyna, uzyskując ogromną przewagę 16 minut nad Anną Iwaniec-Kopaczewską, która zajęła drugie miejsce na podium.

Organizatorzy półmaratonu nie zapomnieli też o biegu charytatywnym, który wystartował ze Złotej Góry, aby wesprzeć leczenie niewidomej Basi. W biegu wzięła udział ponad setka zawodników, którzy weszli na Złotą Górę pod przewodnictwem Mariana Działaka. Na miejscu dowiedzieli się wielu ciekawych faktów na temat historii regionalnego szczytu i związanych z nim legend. Następnie przyszedł czas na bieg, który wystartował prezes Fundacji im. Erazma Pietrygi.

Półmaraton Złota Góra 2021 powstał dzięki Adamowi Gapskiemu i Beacie Pieczyńskiej z Fundacji im. Erazma Pietrygi, którzy zorganizowali imprezę we współpracy ze strażakami OSP Brzeźno, OSP Kałek i OSP Głodno, a także gminą Krzymów i Lasami Państwowymi Nadleśnictwa Konin. Całej imprezie towarzyszyła słoneczna pogoda i niewysoka temperatura.