Policjanci z Komendy w Koninie zatrzymali 24-latka z 12 g marihuany

Policjanci z Komendy w Koninie zatrzymali 24-latka z 12 g marihuany

Funkcjonariusze policji zatrzymali mężczyznę, który siedział w swoim samochodzie zaparkowanym przy drodze wjazdowej do lasu. W rozmowie z policjantami był bardzo nerwowy. W związku z tym policja zrewidowała mężczyznę i okazało się, że ma przy sobie narkotyki. 24-latek został aresztowany i grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 8 września około godziny 21:00 w gminie Kramsk. Funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Policji w Koninie zauważyli samochód osobowy marki ford, który był zaparkowany na drodze w pobliżu kompleksu leśnego. Policjanci postanowili sprawdzić samochód. Gdy podeszli do wozu, okazało się, że za kierownicą siedzi 24-letni mężczyzna.

Funkcjonariusze zaczęli z nim rozmowę i pytali, dlaczego zaparkował pod lasem. 24-latek był bardzo nerwowy i nie potrafił udzielić racjonalnej odpowiedzi. Poproszono go, aby opróżnił swoje kieszenie i wyciągnął z nich wszystkie przedmioty. Wśród osobistych rzeczy pojawił się worek z zawartością około 2 g marihuany. Policjanci zatrzymali mężczyznę i postanowili też sprawdzić jego mieszkanie. Po przeszukaniu lokalu znaleźli dodatkowe 10 g marihuany.

Mężczyzna trafił do aresztu i usłyszał zarzuty związane z posiadaniem narkotyków. Oskarżony przyznał się do winy. Za niedługo czeka go rozprawa sądowa, w wyniku której może trafić do więzienia na okres nawet 3 lat.