W Koninie odbył się II Jarmark Smaków z przepysznymi potrawami

W Koninie odbył się II Jarmark Smaków z przepysznymi potrawami

W zeszłą sobotę odbyła się druga edycja konińskiego Jarmarku Smaków, podczas którego można było skosztować wyśmienitej kuchni regionalnej i połechtać podniebienie śląskimi rarytasami. Imprezę zorganizowano na Targowisku Miejskim w Koninie, gdzie pysznymi daniami częstowały uczestników gospodynie z gminy Stare Miasto.

Na Jarmark Smaków, który miał miejsce 18 września przy ulicy Listopada 11, przybyły setki osób nie tylko z Konina, ale i okolicznych miejscowości, aby zasmakować starej dobrej kuchni wiejskiej. Na całym targowisku przygotowano stoiska z różnymi pysznościami, wśród których królowały kluski śląskie, kotlety, pulpety, kapusta, chleb ze smalcem, twarożki i domowej roboty ciasta.

Pierwsza edycja jarmarku odbyła się w tamtym roku na wiosnę. Z tego względu drugą edycję organizatorzy postanowili przenieść na wrzesień, aby zaserwować potrawy charakterystyczne nie dla wiosennej, a dla jesiennej pory roku. Według prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Koninie Michała Zawadzkiego najważniejszym elementem jarmarku są kupcy, ponieważ to właśnie z ich produktów przyrządzane są te wszystkie pyszności serwowane podczas imprezy smaków.

Dzięki jarmarkowi uczestnicy pysznej zabawy mogli nie tylko zakosztować wspaniałych potraw, ale również zakupić świeże wędliny, pieczywo, owoce i warzywa. Jest to doskonała okazja dla kupców, aby mogli zaprezentować swoje wysokiej jakości produkty i znakomite miejsce dla smakoszy śląskich dań. W tym roku Jarmark Smaków odbył się w gminie Stare Miasto, a w zeszłym w gminie Ślesin. Impreza kulinarna trwała do godziny 13:00.