Noc Detektywów w Koninie

Noc Detektywów w Koninie

W miniony weekend, w nocy z soboty na niedzielę, na ulicach Starego miasta pojawiły się grupki młodzieży, które wyposażone były w mapy i latarki. Oczywiście nie byli to żadni włamywacze, tylko nowo upieczeni detektywi szukający skarbów na ulicach Konina. A wszystko w ramach zabawy w Noc Detektywów, której organizatorem była staromiejska Biblioteka, w ramach projektu „Ze zdrowiem na ty”.

Zanim grupy poszukiwaczy skarbów rozprzestrzeniły się po Starym Mieście, zostały też przeszkolone przez Krzysztofa Petkę w podstawach samoobrony. To właśnie Pan Krzysztof ukrył na mieście rozmaite skarby, umieszczając je w różnych zakamarkach i przedstawiając szereg pomocnych wskazówek, jak można je odkryć.

Krzysztof Petka to znany podróżnik i autor książek młodzieżowych, który przed Nocą Detektywów spotkał się z młodzieżą na kolacji z pizzą, opowiadając fantastyczne historyjki ze swojego życia i przedstawiając cenne porady w poszukiwaniu skarbów.

Po północy na cmentarzu…

Młodych detektywów podzielono na dwie grupy, które konkurowały ze sobą w tajemniczych poszukiwaniach na terenie Starego Miasta. Podczas swojej przygody detektywi natrafiali na grupki podejrzanych „typków”, przesłuchiwali świadków i korzystali z mapy miasta.

Po północy obie grupy droga zaprowadziła prosto na cmentarz, gdzie razem odnalazły ukryty skarb. Zabawa okazała się tak emocjonująca, że chęć wzięcia udziału w kolejnych poszukiwaniach wyrazili również rodzice młodych odkrywców.