Sadzenie drzew z okazji 100 rocznicy ZOSP RP w Golinie

Sadzenie drzew z okazji 100 rocznicy ZOSP RP w Golinie

W tym roku Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP obchodzi 100 rocznicę swojego istnienia. Z tej okazji strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Golinie postanowili dołączyć do ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew pn. „100 drzew na 100 lat”. Na pomoc strażakom przybyły grupy dzieci, które z radością pomagały w kopaniu dołków, sadzeniu i podlewaniu sadzonek.

Strażacy z OSP w Golinie sadzili młode drzewka wraz z najmłodszymi członkami Dziecięcej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Ochotniczej Straży Pożarnej w Golinie. Dzieci bardzo ochoczo zaangażowały się w akcję sadzenia drzewek, pomagając strażakom we wszystkich niezbędnych czynnościach. Ponadto, najmłodsi druhowie OSP zobowiązali się również do systematycznego pielęgnowania zasadzonych roślinek.

Uczczenie jubileuszu i ratowanie planety

Prezes OSP Golin Dawid Kałużny poinformował, że sadzonki zostały podarowane przez Nadleśnictwo Konin, od którego strażacy otrzymali młode dęby, jawory, brzozy, świerki i sosny. W sumie OSP w Golinie otrzymała od nadleśnictwa 100 młodych drzewek. Część drzewek zasadzono w pobliżu Szkoły Podstawowej w Golonie, z której dzieci obiecały strażakom, że będą osobiście doglądać sadzonek i dbać o ich kondycję.

Pozostałe sadzonki, również w towarzystwie dzieci, rozmieszczono na terenie gminy w Przyjmie, Radolinie i Kawnicach. Dziecięca Drużyna Pożarnicza w Golinie powstała zaledwie kilka tygodniu temu. Jednak gdy tylko pojawiło się zadanie godne młodych strażaków, dzieci i młodzież od razu zgłosiły swój udział w sadzonkowym przedsięwzięciu.