Prowadził samochód pod wpływem i bez prawa jazdy. Grozi mu pięciocyfrowa grzywna

Prowadził samochód pod wpływem i bez prawa jazdy. Grozi mu pięciocyfrowa grzywna

Ubiegłej niedzieli wielkopolscy policjanci zatrzymali kierowcę, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Podczas legitymowania okazało się, że mieszkaniec gminy Władysławów dopuścił się jeszcze kilku innych przewinień. Może mu grozić grzywna w wysokości nawet 30 000 zł.

Do zdarzenia doszło 24 kwietnia około godziny 16:00 na ul. Łąkowej w miejscowości Turek (woj. wielkopolskie). Podczas rutynowej kontroli drogowej funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Turku zauważyli jadący zygzakiem samochód osobowy marki Renault Laguna.

Jeżeli interesują Cię podobne tematy, zapraszamy na zapoznanie się z artykułami na https://brzeginfo.pl.

Pijany, bez prawka i dowodu rejestracyjnego

Policjanci postanowili zatrzymać pojazd i wylegitymować kierowcę. Okazało się, że za kierownicą siedział 32-letni mieszkaniec gminy Władysławów, od którego mundurowi wyczuli intensywną woń alkoholu. Mężczyzna został poddany badaniu alkomatem, który wykazał w jego organizmie 1,7 promila. Ponadto, 32-latek prowadził pojazd bez prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego. Oba dokumenty zostały mu odebrane już wcześniej – za podobne zachowanie na drodze.

W związku z powyższym kierowca może teraz zapłacić bardzo wysoką karę pieniężną. Za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, a do tego bez prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego, a także za stwarzanie zagrożenia na drodze, 32-latkowi może grozić od 1 500 zł do 30 000 zł grzywny. Ponadto, może też nie zobaczyć swojego prawa jazdy przez dodatkowe 6 miesięcy do 3 lat.