Wyszyna: Bank Żywności zorganizował wielkanocną zbiórkę artykułów spożywczych

Wyszyna: Bank Żywności zorganizował wielkanocną zbiórkę artykułów spożywczych

Zeszłej soboty w sklepie spożywczym w miejscowości Wyszyna pojawiły się trzy druhny z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, które gromadziły żywność dla uchodźców z Ukrainy i osób najbardziej potrzebujących. Organizatorem akcji był Bank Żywności w Koninie, który co roku startuje z podobnym programem.

Dnia 2 kwietnia w sklepie spożywczym Lewiatan w Wyszynie (gm. Władysławów) przed ladą ustawiono kartony na zbiórkę żywności dla uchodźców i osób potrzebujących. Dyżur przy gromadzeniu żywności pełniły druhny z MDP OSP Wyszyna, która zgłosiły się na ochotnika do współpracy przy okazywaniu świątecznego wsparcia.

A tutaj dowiesz się o zbiórce dla ukraińskich dzieci.

Połowa żywności dla uchodźców, a połowa dla osób potrzebujących

Jak podał Bank Żywności w Koninie, zgromadzone produkty spożywcze powędrują do przebywających w naszym kraju obywateli Ukrainy oraz osób, które potrzebują największej pomocy. Z tego względu jedna połowa zebranych cegiełek powędruje do uchodźców, a druga zostanie rozdana osobom bezdomnym.

Druhny – Aleksandra, Asia i Amelia – przyjmowały artykuły spożywcze w sobotę w godzinach 10:00-12:00 w sklepie spożywczym Lewiatan w Wyszynie. Dzięki temu każdy zakupowicz mógł podzielić się częścią nabytego przez siebie towaru.

O innych zbiórkach organizowanych przez Bank Żywności przeczytasz na infopila.pl.