Praca, którą można wykonywać w domu

Praca, którą można wykonywać w domu

Żyjemy w czasach, gdy wiele prac można wykonywać w domu i to nie tylko tymczasowo, ale również w ramach stałego zajęcia. Jeśli aktualnie nie możesz wykonywać pracy poza domem, to poznaj prace, których możesz się podjąć. Wśród nich są zarówno zajęcia nie wymagające większych kwalifikacji, jak i takie, do których potrzebne są pewne kompetencje. Czas zatem je poznać. Jakie prace można wykonywać w domu?

Hostessa, czyli promowanie produktów online

Do niedawna praca hostessy kojarzyła się głównie z promocją produktów w sklepach stacjonarnych czy na targach branżowych. Jednak obecne można zostać Hostessą online. Możesz zapoznać się ze szczegółami. Zobacz oferty pracy w Koninie – GoWork pomoże Ci w znalezieniu odpowiedniej pracy zarówno zdalnej, jak i hybrydowej. Przekonaj się, że wystarczy dostęp do Internetu i popularnego komunikatora typu Skype, a także mediów społecznościowych, by prowadzić skuteczną promocję produktów w sieci, a także video rozmów z klientami firmy.

Monter, szwaczka, krawcowa, czyli praca chałupnicza z domu

Z domu można wykonywać pracę montera, co może dotyczyć np. składania długopisów. Takie nieskomplikowane zajęcie nie wymaga większych kwalifikacji, zatem wystarczy krótkie wdrożenie. Ważna jest sprawność manualna, a ponadto dobry wzrok i chęci do pracy. Podobnie możliwe jest szycie czy wyszywanie produktów z domu. Może być to praca związana z reklamą i promocją firmy albo wykonywaniem produktów typu hand made.

Dziennikarz, korektor, pisarz

Parafrazując znany utwór można by stwierdzić: pisać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej… Właśnie zawody związane z posługiwaniem się piórem, a właściwie słowem pisanym można wykonywać zdalnie. Wśród nich jest dziennikarz, ale i korektor czy pisarz. Wymagane jest przede wszystkim tzw. lekkie pióro, czyli posługiwanie się prostym, obrazowym, zwięzłym językiem, oddziałującym na odbiorcę. Oczywiście wobec korektora są nieco inne wymagania. Przede wszystkim trzeba bardzo dobrze znać zasady gramatyki i ortografii, czyli wiedzieć, gdzie postawić przecinek, a gdzie kropkę, a także jak prawidłowo zapisywać poszczególne wyrazy i łączyć je w zdaniach. Mile widziane jest tutaj wykształcenie kierunkowe, chociażby filologia polska. Zawsze możesz również spróbować swoich sił jako pisarz – ghostwriter albo osoba wydająca pod własnym nazwiskiem. Na pewno na początek warto poszukać pracy na zlecenie na portalach ogłoszeniowych czy w wydawnictwach.

Wirtualna asystentka, księgowa

Obecnie coraz więcej firm przenosi się do Internetu i to dosłownie. Korzystają z biur wirtualnych czy gromadzenia danych w chmurze. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się również na zatrudnianie osób do pracy biurowej online. Wirtualna asystentka to bez wątpienia praca pełna wyzwań i kontaktu online z klientami. Taka praca może dotyczyć również prowadzenia księgowości online. Oczywiście w tym przypadku potrzebne i wymagane są dodatkowe kompetencje, a także kierunkowe wykształcenie w zakresie finansów i księgowości.

Grafik, programista, czyli zawody związane z IT

Jeżeli posiadasz odpowiednie umiejętności, to z domu możesz pracować również jako grafik czy też programista. Oczywiście tutaj konieczna jest znajomość odpowiednich programów np. Photoshop czy środowiska pracy (Java). Pracę grafika lub programisty można wykonywać także w ramach umowy cywilnoprawnej, na zlecenie. Można być osobą zatrudnioną na etacie albo freelancerem. Ta branża daje wiele możliwości, a także, przy odpowiednich kompetencjach, gwarantuje satysfakcjonujące wynagrodzenie.

Lista zawodów, które można wykonywać z domu jest naprawdę długa i stale się poszerza, w związku z wdrażaniem przez wiele firm systemów pracy zdalnej albo hybrydowej. Warto przeglądać oferty na stronach z ogłoszeniami o pracy.