Miejski ośrodek pomocy w asyście policjantów pomaga osobom bezdomnym

Miejski ośrodek pomocy w asyście policjantów pomaga osobom bezdomnym

W pierwszy dzień grudnia stróże prawa oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie współpracowali w celu ratowania osób przebywających na ulicach.

Komenda Miejska Policji w Koninie oraz pracownik konińskiego MOPR-u przeprowadzili 1 grudnia objazd potencjalnych obozowisk bezdomnych. W swoim wpisie w mediach społecznościowych funkcjonariusze oświadczyli, że rozmawiali z kilkoma osobami i poinformowali je o zasobach, które mogą udzielić pomocy. Następnie poprosili mieszkańców powiatu konińskiego o dotarcie do nich, jeśli wiedzą o kimś, kto potrzebuje pomocy.

Stróże prawa zachęcają ludzi do dotarcia do nich, jeśli odkryją jakiekolwiek osoby, które są bez domu i wymagają pomocy. Możemy również wskazać na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa miejsca przebywania osób bezdomnych, dodając zgłoszenie w kategorii „bezdomność”. Anonimowe odnotowanie na mapie lokalizacji osób bezdomnych lub innych potrzebujących pomocy daje policji pojęcie o miejscach, które powinna skontrolować. Ta konkretna kategoria jest jeszcze bardziej niezbędna w miesiącach jesiennych i zimowych.