Policja zatrzymała kierowcę, który miał 4 promile we krwi

Policja zatrzymała kierowcę, który miał 4 promile we krwi

Mężczyzna 42-letni z Koła został zatrzymany przez mundurowych w przeddzień Nowego Roku tuż przed północą. Pomimo posiadania ponad 4% zawartości alkoholu w organizmie i sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, nadal postanowił wsiąść za kierownicę. Do zatrzymania doszło przed godziną 23.00 31 grudnia, kiedy to skazany wraz ze swoim znajomym postanowił pokręcić się po mieście. Problemem było to, że nie miał uprawnień do kierowania pojazdami i wypił ogromną ilość alkoholu, mając ponad 4,1 promila w krwiobiegu.

Kolska policja została poinformowana o zaistniałej sytuacji tuż przed godziną 22. Według zgłoszenia zauważono samochód marki Opel, który poruszał się błędnie po ulicach Koła. Po kilku minutach jednemu z patroli udało się zatrzymać auto do kontroli. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca nie był w stanie trzeźwości, co było dość oczywiste, nawet bez badania.

To nie pierwszy raz, kiedy 42-letni mieszkaniec Koła zrobił coś takiego. Wcześniej miał podobne zdarzenie, które zakończyło się sądowym zakazem prowadzenia pojazdów. Tym samym dwukrotnie złamał prawo, co może skutkować karą pozbawienia wolności do lat 5.