Mężczyzna podejrzany o morderstwo sam zgłosił się na policję

Mężczyzna podejrzany o morderstwo sam zgłosił się na policję

Marcin W., któremu przypisuje się dokonanie dwóch zabójstw, poddał się władzom w czwartek przed godziną 20. Komunikacja z nim stanowiła wyzwanie dla policji.
Osobnik został zatrzymany przed godziną 20. Plecak 24-latka został odkryty w pobliżu rzeki Warty podczas policyjnej akcji poszukiwawczej. To właśnie wtedy zespół poszukiwawczy otrzymał informację, że podejrzany dobrowolnie poddał się w Komendzie Powiatowej Policji w Międzychodzie – podaje mł. asp. Justyna Rybczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie.

24-latek zostanie zatrzymany na noc w Komendzie Powiatowej Policji w Międzychodzie. Następnego dnia zostanie przekazany do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu – dodała Justyna Rybczyńska.

W środę, 29 marca doszło do pary brutalnych morderstw. Późnym popołudniem strażacy zareagowali na pożar mieszkania w Muchocinie. Ustalono, że 24-letni podejrzany wszedł do mieszkania w tym budynku, zadał śmiertelne ciosy nożem 22-latkowi, wzniecił pożar i uciekł samochodem ofiary. Następnie pojechał do Międzychodu i popełnił kolejne zabójstwo na ulicy 3 Maja, tym razem na 45-letniej kobiecie, po czym ponownie uciekł z miejsca przestępstwa. Samochód został później znaleziony porzucony w zalesionym terenie w pobliżu Międzychodu. Władze połączyły te dwa zabójstwa i rozpoczęły poszukiwania domniemanego podwójnego mordercy.