Świadkowie Jehowy zapraszają na wykład w Koninie

Świadkowie Jehowy zapraszają na wykład w Koninie

Liczne globalne problemy, takie jak pandemie, konflikty, zawirowania gospodarcze i zmiany klimatyczne, doprowadziły do powszechnego lęku o przyszłość. W związku z tym Świadkowie Jehowy w Koninie zapraszają 2 kwietnia 2023 roku do udziału w wyjątkowym publicznym przemówieniu zatytułowanym „Przyjmij przyszłość z wiarą!”.

Badania przeprowadzone w wielu narodach, w tym w Polsce, ujawniają, że połączenie napięć ekonomicznych, sporów narodowych i zawirowań społecznych doprowadziło do rekordowo niskiego poziomu optymizmu w odniesieniu do jaśniejszej przyszłości. W oparciu o Edelman Trust Barometer 2023, w 24 z 28 badanych krajów odnotowano „najniższy w historii odsetek osób, które przewidują, że ich rodziny doświadczą poprawy sytuacji w ciągu najbliższych pięciu lat”.

Wstępna ekskluzywna rozmowa jest jednym z paru publicznych zgromadzeń zaplanowanych w pierwszym tygodniu kwietnia we wszystkich światowych zborach Świadków Jehowy. Ponadto w nocy 4 kwietnia 2022 roku Świadkowie Jehowy zapraszają wszystkich zainteresowanych do udziału w obchodach upamiętniających śmierć Jezusa Chrystusa – Memoriał. To coroczne wydarzenie ma dla nich ogromne znaczenie. W poprzednim roku przyciągnęło ono blisko 20 milionów uczestników.