19-latek trzykrotnie przekroczył prędkość i jeździł bez odpowiednich uprawnień

19-latek trzykrotnie przekroczył prędkość i jeździł bez odpowiednich uprawnień

19-letni mężczyzna, prowadzący motocykl, został zatrzymany przez policję po tym, jak niemal potrójnie przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Jazda młodego kierowcy zakończyła się zgubą, gdy funkcjonariusze odkryli dodatkowe poważne wykroczenie.

Jadący z pędzącą prędkością motocyklista został zauważony przez konińską drogówkę podczas późnowieczornej kontroli drogowej w miejscowości Krzymów. Mężczyzna jechał z prędkością 136 km/h, podczas gdy obowiązujące ograniczenie wynosiło 50 km/h. Wykroczenie to doprowadziło do zatrzymania jego prawo jazdy.

Jednakże, to nie był jedyny problem 19-latka. Po dalszym sprawdzeniu okazało się, że młody kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem o takiej pojemności silnika. W związku z tym, oprócz odebrania prawa jazdy, został również skierowany wniosek do sądu w tej sprawie.

Policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności oraz przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości, szczególnie na terenach zabudowanych. W przypadku takiej ekstremalnej prędkości, jaką osiągnął 19-latek, wystarczy zaledwie krótka chwila nieuwagi, aby doszło do poważnego wypadku lub tragedii.