Przegrana Medyka POLOmarket Konin z Pogonią Szczecin na wyjeździe

W meczu, który zgodnie z oczekiwaniami przyniósł spore niepowodzenie dla Medyka POLOmarket z Konina, wyjazdowa drużyna musiała uznać wyższość gospodarzy – Pogoni Szczecin. Porażka Medyka była znaczna, co najlepiej ilustruje wynik spotkania – 5:0.

Pierwsza połowa meczu to dominacja Pogoni Szczecin, która już do przerwy prowadziła różnicą trzech goli. Nieszczęście spotkało Patrycję Ziembę, skrzydłową Medyka, która przypadkowo zdobyła gola samobójczego. Często powtarzane jest w świecie piłki nożnej, że obecność napastnika we własnym polu karnym jest jak prosta recepta na nieuniknione kłopoty. Goście z Konina na własnej skórze doświadczyli tego prawidła, kiedy Ziemba swoją próbą interwencji skierowała piłkę do własnej bramki.

Kolejne gole dla Pogoni Szczecin przed końcem pierwszej połowy zdobyły Emilia Zdunek (z rzutu karnego) i Natalia Oleszkiewicz. Dla Oleszkiewicz był to już siódmy gol strzelony w ostatnich pięciu meczach. Po wznowieniu gry, na listę strzelców wpisały się również Jaylen Crim i Agnieszka Garbowska, dopełniając klęskę Medyka POLOmarket Konin.