Tragiczny wypadek przed otwarciem galerii Dekada w Koninie – mężczyzna porażony prądem nie żyje

Tragiczny wypadek przed otwarciem galerii Dekada w Koninie – mężczyzna porażony prądem nie żyje

Dramat rozegrał się w Koninie, gdzie 59-letni pracownik zginął na skutek porażenia prądem. Wstrząsające wydarzenie miało miejsce na dzień przed uroczystym otwarciem galerii handlowej Dekada, która jest częścią Zintegrowanego Centrum Komunikacyjno-Handlowego.

Nieszczęśliwy incydent zdarzył się w pobliżu transformatora energetycznego, podczas wykonywania prac porządkowych. Po zdarzeniu natychmiast przystąpiono do resuscytacji poszkodowanego, który po nieudanej próbie reanimacji został przetransportowany do szpitala. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami górnej kończyny został umieszczony na oddziale intensywnej terapii i utrzymywany był w stanie śpiączki farmakologicznej.

Informację o tragicznym wydarzeniu przekazała Maria Wróbel, która pełni funkcję głównej pielęgniarki Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie. Pomimo starań lekarzy, obrażenia okazały się zbyt poważne i 59-latek niestety nie przeżył.

Prokuratura w Koninie podjęła śledztwo w sprawie tragicznego wypadku, które ma na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności zdarzenia. Przy Dekadzie trwają prace, które mają na celu wyjaśnienie przyczyn tragicznego incydentu.