Kradzież karty płatniczej w powiecie kolskim może skończyć się dziesięcioma latami więzienia

Kradzież karty płatniczej w powiecie kolskim może skończyć się dziesięcioma latami więzienia

Przysłowie, które mówi, że „okazja czyni złodzieja”, niestety znajduje swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Świadectwem tego jest niedawne zajście w powiecie kolskim, gdzie doszło do przykrego incydentu, który przyniósł konsekwencje dla dwóch kobiet: jednej, która została poszkodowana, i drugiej, która dopuściła się kradzieży. Poszkodowana straciła swoje pieniądze, natomiast sprawczyni stawić musi czoła perspektywie spędzenia nawet dekady za kratami.

Informację o tym zdarzeniu przekazała publicznie lokalna policja dnia 20 marca. W wyniku badań ustalili, że cztery dni wcześniej kobieta pochodząca z powiatu kolskiego korzystając z bankomatu, zapomniała wyjąć swoją kartę płatniczą. Karta ta została później odnaleziona przez 45-letnią mieszankę tego samego powiatu.

Niestety, znalazczyni podjęła decyzję, która prawdopodobnie będzie najgorszą w jej życiu. Zamiast zdecydować się na zwrot zguby właściwej właścicielce, postanowiła wykorzystać nieuwagę poszkodowanej i zaczęła płacić znalezioną kartą za swoje zakupy.

Informacje od kolskich funkcjonariuszy policji wskazują, że detektywi w krótkim czasie zidentyfikowali 45-letnią mieszankę powiatu kolskiego jako osobę, która korzystała z przywłaszczonym środkiem płatniczym. Kobieta ta usłyszała już zarzuty w tej sprawie.