Jezioro Ślesińskie: Wiatr spychał turystów na rowerku wodnym w stronę wodospadu. Do akcji ratunkowej włączyli się strażacy

Jezioro Ślesińskie: Wiatr spychał turystów na rowerku wodnym w stronę wodospadu. Do akcji ratunkowej włączyli się strażacy

W zeszły piątek czterech młodych turystów, którzy korzystali z uroków rowerka wodnego na Jeziorze Ślesińskim, znalazło się w niebezpiecznej sytuacji. W pewnym momencie wiatr zaczął spychać rowerek w stronę wodospadu. Na szczęście strażacy w porę przypłynęli na ratunek i z sukcesem zapobiegli potencjalnej tragedii.

Jak poinformowali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ślesinie, dnia 01 lipca na Jeziorze Ślesińskim miało miejsce groźne zdarzenie, podczas którego wiatr zaczął spychać w stronę wodospadu zrzutowego rowerek wodny, którym płynęły cztery młode osoby. Do akcji oddelegowano zastępy z OSP Ślesin (pow. koniński).

Strażacy w ostatniej chwili dotarli do przerażonych turystów

Podczas działań ratowniczych strażacy użyli pontonu, dzięki którym udało im się na czas dotrzeć do zagrożonej czwórki. Po dopłynięciu do przestraszonych i przemoczonych turystów cała załoga rowerka została bezpiecznie przerzucona na ponton, a następnie przetransportowana na brzeg, gdzie czekali już na nich zatroskani rodzice.

Ponadto, druhowie dodali, że w okresie wakacyjnym powinno się kłaść szczególny nacisk na monitorowanie warunków atmosferycznych, zwłaszcza jeżeli wypływa się na głębszą wodę. Tym razem cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie i nikt nie ucierpiał z powodu zdarzenia. Jednak nie wszyscy mogą mieć tyle szczęścia. Z racji tego strażacy apelują o zachowanie rozsądku i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.