Pościg za pijanym kierowcą zakończył się rozbitym autem poszukiwanego

Pościg za pijanym kierowcą zakończył się rozbitym autem poszukiwanego

24 kwietnia na terenie gminy Grodziec ścigano kierowcę Audi. Osobówka odmówiła zatrzymania się do kontroli i podjęła próbę ucieczki. Pościg zakończył się, gdy samochód rozbił się na cudzej posesji i okazało się, że kierowca spożył znaczną ilość alkoholu. Nietrzeźwy osobnik próbował unikać policji, ostatecznie rozbijając samochód o ogrodzenie i garaż.

Policjanci ruchu drogowego z Konina patrolowali drogi w Wielołęce, miejscowości na terenie gminy Grodziec, kiedy próbowali zatrzymać kierowcę Audi Q7, który przekroczył dozwoloną prędkość o 18 km/h w strefie zamieszkania.

Funkcjonariusze zasygnalizowali kierowcy, aby się zatrzymał. Po dłuższej zwłoce pojazd zatrzymał się kilka metrów za patrolem. Gdy policjant podszedł do kierowcy, ten nagle przyspieszył i podjął próbę ucieczki. Funkcjonariusze w mundurach niezwłocznie podjęli pościg za uciekającym pojazdem.

Po dłuższym pościgu przez miejscowość Grodziec na ulicy Młyńskiej, kierujący stracił panowanie nad pojazdem, rozbijając się o ogrodzenie posesji, a następnie o znajdujący się na jej terenie metalowy garaż. Stróże prawa szybko podeszli do Audi, zatrzymując kierowcę, który zdążył już wyjść z samochodu.

Kierujący osobówką został rozpoznany jako 44-latek z powiatu pleszewskiego, któremu towarzyszył 29-letni pasażer również z tego regionu. Poziom alkoholu u kierowcy przekroczył 2 promile.