Szykuje się kilka dużych remontów

Szykuje się kilka dużych remontów

Ślesin szykuje się do znaczącej przebudowy. W centrum uwagi znajduje się droga wojewódzka i most, które zostaną najpierw rozebrane, a następnie zrekonstruowane. W najbliższych latach mają zostać zrealizowane liczne inne inwestycje drogowe na terenie Wielkiego Ślesina. Remont drogi wojewódzkiej i nowy most w Ślesinie to duże przedsięwzięcie zaplanowane na lata 2024-2026. Obejmuje ono remont drogi wojewódzkiej nr 263 oraz budowę nowego mostu nad Kanałem Ślesińskim.

– Koszt projektu, który obejmuje rozbiórkę starego i budowę nowego mostu, to 51 mln zł. Przewiduje się, że dofinansowanie ze środków unijnych wyniesie ponad 34 miliony.

– Malwina Korzeniewska-Michalak z Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu poinformowała nas.

Monitor Wielkopolski, korzystając z danych WZDW w Poznaniu, ujawnił mapę inwestycji drogowych przewidzianych na najbliższe lata. Wszystkie z nich będą wspierane przez fundusze unijne. Całkowita wartość inwestycji w naszym regionie może przekroczyć 500 mln zł, z czego 300 mln pochodzi z UE specjalnie na te projekty.

Na początek planowanych jest 10 projektów drogowych, równomiernie rozłożonych w całym województwie. Dwie z nich dotyczyć będą miejscowości pod Koninem, obejmując Ślesin i odcinek DW 263 Kłodawa – Dąbie. Tam przebudowie ulegnie droga od skrzyżowania w Drzewcach do skrzyżowania z DW 473.